Power Cup Beius a ajuns la editia cu numarul 7, bucurandu-se de un numar mare de sportivi din Romania, Bulgaria si  Ungaria. Concursul a avut loc Sambata, 15 iunie 2019 cu incepere de la ora 12:00 in sala de sport de la Stadionul din Beiuş şi a fost organizat de Florin Lupaş şi Ioan Bogojel.

Rezultate remarcabile au fost obţinute de:
-Sorin Cazacu – locul 1 la categoria +120 kg şi Open cu 275 kg la proba împins din culcat cu echipament
-Alexander Pelovski – locul 1 la categoria 120 kg cu 250 kg
-Alexandru Cazacu locul 2 – 215 kg
-Octavian Varga a reuşit să ridice 210 kg la categoria -105 kg.

Rezultate deosebite au fost obţinute şi în proba de împis din culcat fără echipament:
-Paul Popa – locul 1 la categoria 66 kg,
-Răzvan Seutiuţ – locul 1 cu 135 kg ridicate,
-Daniel Ordean – locul 2 cu 172,5 kg la categoria +120 kg,
-Edmond Misăraş - locul 1 cu 230 kg ridicate
La Open s-a impus bulgarul Dimitrov Veselin cu 200 kg (categoria -93 kg).

La îndreptări cel mai bun rezultat a fost cel al bulgarului Doichev Veselin cu 340 kg ridicate, rezultat cu care a câştigat Open-ul. La celelelate categorii s-au impus Bogdan Stan (categoria 59 kg – 160 kg), Radu Raica (66 kg), iar Adrian Blaj şi Nicolae Blage s-au clasat pe locul 4.

La proba de îndreptări feminin, unde Rodostina Lulova (Bulgaria) a împins 142,5 kg şi a fost prima la categoria 63 kg şi la Open.
Protein House a pus la dispozitia sportivilor si specatorilor prezenti la eveniment bauturi pe baza de aminoacizi, oxid nitric si proteine, de asemenea am premiat castigatorii categoriilor Open. Protein House sustine powerlifting-ul in Romania, Protein House sustine si incurajeaza performanta sportiva in orice ramura sportiva, miscarea face bine.
Felicitări tuturor pentru rezultatele obţinute.

Pentru suplimente nutritive de calitate superioară intra in categoria performanța sportiva pe Protein House!